Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ


27 lipca 2010 roku w kościele pw. Zesłania Ducha św. odbył się dzień wspólnoty, czyli spotkanie młodych ludzi, którzy uczestniczyli w oazach rekolekcyjnych podczas wakacji. Jest to stały punkt takich rekolekcji – trzynastego dnia uczestnicy zjeżdżają się w jedno miejsce, by wspólnie dzielić się radością z przeżywania Pana Boga i wielbić Go podczas modlitwy i spotkania z drugim człowiekiem. Piętnaście dni rekolekcji nawiązuje do piętnastu tajemnic różańcowych: radosnych, bolesnych i chwalebnych. Właśnie trzynastego dnia rozważana jest tajemnica Zesłania Ducha św. Jakby korespondując z tym faktem, moderatorzy zorganizowali zjazd młodzieży w naszej parafii – niejako „pod skrzydłami” Ducha św.

            Około godziny 1000 nastąpiło powitanie uczestników wszystkich oaz oraz przybyłych gości. Dzień wspólnoty rozpoczął się prezentacją grup oazowych z: Sulowa, Hulczy, Różańca, Starego Lublińca. Każda wspólnota przygotowała przedstawienie, totem oazy oraz piosenkę. Tegorocznym motywem przewodnim były słowa: „Słuchać Pana”, na postawie których młodzież miała przygotować scenki wyrażające główne treści swoich rekolekcji.

Po tej części spotkania wszyscy zgromadzili się wewnątrz kościoła, aby wysłuchać świadectw uczestników rekolekcji. Świadectwa są wielkim umocnieniem, ukazując potężne działanie Pana Boga w życiu tych, którzy odpowiadają na Jego głos. Centralnym punktem dnia była Eucharystia, która dla każdego oazowicza powinna być źródłem i szczytem życia. Tegorocznej Eucharystii przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wacław Depo, a koncelebrowali ją wszyscy moderatorzy oaz rekolekcyjnych. Podczas homilii padło wiele istotnych słów, przypominających o miłości braterskiej i niesieniu światła Chrystusowego do swoich środowisk. Na zakończenie Mszy św. – podczas podziękowania – Ksiądz Biskup skierował do młodych niezapomniane słowa: „Pamiętajcie, że nie tylko Papież Was kochał. Ja też Was kocham!”. W odpowiedzi rozległy się w kościele gromkie i długie brawa dla Księdza Biskupa.

Przedłużeniem radości Eucharystii okazał się pokarm dla ciała. Na agapę (wspólny posiłek) zaprosił wszystkich moderator – ks. proboszcz Roman Sawic. Na terenie obok kościoła można było pokrzepić się bigosem i zjeść pyszne ciastko, przygotowane przez mieszkańców osiedla Podzamek.

            O godzinie 1430 odbył się ostatni akcent dnia wspólnoty, czyli „godzina odpowiedzialności i misji”, podczas której zostały złożone deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Decyzja o abstynencji, którą można było wtedy złożyć, to akt odważnego zawierzenia się Bogu oraz Matce Najświętszej.

Po nabożeństwie dzień wspólnoty dobiegł końca. Ta jedność w dniu przeżywania tajemnicy Zesłania Ducha Świętego ma wyrazić naszą jedność w Kościele i Ducha, który ten młody Kościół jednoczy i inspiruje.

maleńka

Retransmisje Mszy Świętych i Nabożeństw i innych wydarzeń kościelnych.

 
 
Retransmisja aktualnych Mszy Świętych.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 09.08.2020 r.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 06.12.2014 - 09.08.2020
 zobacz  >>>>>>>>>>>>

Prezentacje multimedialne od VI.2023 r.
 zobacz >>>>>>>>>>>>

Zegar

Dzisiaj jest

sobota,
20 lipca 2024

(202. dzień roku)

Święta

Sobota, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wsp. bł. Czesława, prezb.

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Statystyki

stat4u

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
13545

Prognoza Pogody