Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

Jedziemy do Niepokalanowa!

 

Grupa dzieci - "Nutki - Jagódki" z naszej parafii Św. Ducha w Krasnobrodzie na sobotnich spotkaniach zapoznawała się z "Małym Rycerzykiem Niepokalanej" i właśnie wtedy , w jednym z zimowych nunerów ogłoszony był konkurs „Zdobyć Świat dla Chrystusa przez Niepokalaną” , z racji 100-lecia założenia przez Ojca Maksymiliana Kolbe Rycerstwa Niepokalanej. Dlatego też dzieci z wielką ochotą wzięły udział w tym konkursie , wykonując prace w różnych kategoriach.

W miesiącach wakacyjnych redakcja Rycerzyka Niepokalanej przysłała nam wiadomość o rozstrzygnięciu konkursu , i dzieci z naszej parafii zdobyły nagrody wyróżniające oraz otrzymały zaproszenie na ich odbiór. Dostały też zaproszenie do Niepokalanowa na uroczystości związane ze 100-leciem Rycerstwa Niepokalanej i jednocześnie na I Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci - na dzień 16 września 2017 r. Dzieci ucieszone - bardzo chciały jechać i nie tylko dzieci , bo i ich Rodzice czy Opiekunowie wyrazili chęć wyjazdu.

Ks. Proboszcz z Ks. Zbignieem pomagali nam organizująć zbiórkę w całej parafii i dzięki temu dzieci mogły jechać , w sumie 23 osoby. W obydwie strony było do pokonania ok.790 km. Dzięki Bogu podróż w obydwie strony była bezpieczna , a pogoda jak na zamówienie.

Dzieci były pierwszy raz w Niepokalanowie , było wystarczająco dużo czasu , by po przyjeździe spokojnie obejrzeć przepiękny teren , Bazylikę i inne miejsca założone przez naszego Świętego Polaka – O. Maksymiliana Kolbe.

O godz. 10tej zapisani w Recepcji , wszystkie dzieci i dorośli, otrzymali identyfikatory i każdy wpisywał się do Rycerskiej Księgi Gości – takiej tarczy wyciętej w drzewie. Z tamtąd z przewodnikiem rozpoczęło się zwiedzanie miejsc związanych ze Św. Maksymilianem Kolbe i Jego licznymi dziełami.

O godz. 12tej była Uroczysta Msza Święta w Bazylice , gdzie było zgromadzonych ok. 600 dzieci oraz Rodzice i Opiekunowie. Kazanie dotyczyło wyjaśnienia czym się różni dom zbudowany na piasku , od tego który budowany jest na skale oraz jak ważną rolę odgrywa pełna Rodzina. I wartości chrześcijańskie przekazywane przez Rodziców swoim dzieciom.

Po Mszy Świętej nastąpił czas relaksu na przestrzennym placu za Bazyliką , gdzie była scena i ławki. Najpierw zagrały fanfary i odbył się tzw. „Taniec dworski” , tańczyły na scenie damy dworu i dzieci zebrane wokół sceny. Było to Uroczyste Otwarcie 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej i I Ogólnopolskiego Spotkania Dzieci w Niepokalanowie. Po tym wstępie 'na wesoło' był dedykowany dla wszystkich uczestników ciepły posiłek przygotowany przez Ojców Franciszkanów. - były kiełbaski z grila , bułeczki , gorący bigos i herbata.

Następnie rozpoczęły się gry , zabawy i inne atrakcje dla dzieci. Były zamki – zjeżdżalnie , bańki mydlane , loterie , był „szlak rycerski” z zadaniami. Dzieci wykazywały się swoimi talentami podczas warsztatów rycerskich przechodząc przez przeszkody zdobtwały Dyplomy Rycerstwa Niepokalanej.

Była też Jubileuszowa niespodzianka , a mianowicie Tort – Gigant – dla wszystkich starczyło!

Następnym punktem programu były nagrody rozdawane za konkurs. Nasze dzieci otrzymały wspólny Dyplom i indywidualnie wiele miłych niespodzianek w ciekawych reklamówkach z Niepokalanowem. Były w nich świecące figurki Niepokalanej , książki , długopisy , kredki , odblaski i inne potrzebne rzeczy do szkoły.

Na zakończenie dnia wystąpił na scenie zespół dziecięcy „Mały Chór Wielkich Serc”.

Ubogaceni i pełni wrażeń nasza pielgrzymka wyruszyła w droge powrotną , w sercach zachowując miłe przeżycia i wspomnienia. Niech te przeżycia z Niepokalanowa przyczynią się do aktywności dzieci w parafii.

W tym miejscu chcemy podziękować Ks. Proboszczowi i Ks. Zbigniewowi za pomoc w zbiórce ofiar i Wszystkim , którzy złożyli swój grosz na ten cel. W modlitwie Różańcowej poleciliśmy Wszystkich , którzy nam pomagali.

Szczęść Boże!

S. Urszula Surmacz z dziećmi i Uczestnikami pielgrzymki.

Zegar

Dzisiaj jest

piątek,
27 maja 2022

(147. dzień roku)

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Statystyki

stat4u

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
3360

Prognoza Pogody