Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

Pragnę skupić waszą uwagę na różańcu… Różaniec jest moją umiłowaną modlitwą. Modlitwą cudowną! Cudowną w swojej prostocie i w swojej głębi… W te same dziesiątki różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości. Sprawy osobiste, sprawy naszych bliźnich, zwłaszcza tych, którzy nam są najbliżsi, tych, o których najbardziej się troszczymy. W ten sposób ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim.”


                                                                                    Jan Paweł II


Z uwagi na piękny czas jakim jest miesiąc poświęcony odmawianiu różańca świętego, w naszej parafii jak co roku chcieliśmy w sposób szczególny, jako wspólnota ludu bożego pochylić się nad pięknem i głębią  wspólnej modlitwy, dlatego też w niedzielne popołudnie- 13 października 2013r. mieszkańcy parafii p.w. Zesłania Ducha świętego w Krasnobrodzie oraz mieszkańcy okolicznych wiosek ruszyli drogami Jacni, by wspólnie, z różańcem w ręku zawierzyć Panu Bogu całe swoje życie i dziękować Mu za otrzymane łaski.       
Nasze modlitewne spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, po czym nastąpiło poświęcenie Krzyża świętego, wzniesionego wśród pięknych wód i lasów. Poczym wędrując pośród wiejskich kapliczek rozważaliśmy tajemnice chwalebne różańca świętego. Rozważania różańcowe przygotowała młodzież poszczególnych wiosek pod okiem ks. Tomasza Leńczuka.    
Dodatkowo ostatnia tajemnica różańca wzbogacona o słowa dopowiedzenia odmówiona została przy wystawionym Najświętszym Sakramentem. Całemu spotkaniu przewodniczył proboszcz parafii ks. Roman Sawic.  Na zakończenie mieszkańcy Jacni przygotowali poczęstunek dla wszystkich zgromadzonych.

Wspólne spotkanie to nie tylko okazja do modlitwy i odkrywania Boga w otaczającej nas przyrodzie, ale także okazja do rozmowy z drugim człowiekiem.
Kolejny taki różaniec już za rok…, oby było nas jeszcze więcej niż w ostatnią niedzielę, by wspólnie odkrywać Pana Boga w pięknie Jego stworzenia.

Powrót

Retransmisje Mszy Świętych i Nabożeństw i innych wydarzeń kościelnych.

 
 
Retransmisja aktualnych Mszy Świętych.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 09.08.2020 r.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 06.12.2014 - 09.08.2020
 zobacz  >>>>>>>>>>>>

Prezentacje multimedialne od VI.2023 r.
 zobacz >>>>>>>>>>>>

Zegar

Dzisiaj jest

czwartek,
20 czerwca 2024

(172. dzień roku)

Święta

Czwartek, XI Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Statystyki

stat4u

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
12165

Prognoza Pogody