Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

W sobotę 18 maja 2013r. dzieci I komunijne, z parafii pw. Zesłania Ducha św. w Krasnobrodzie wraz z rodzicami, jak też częścią parafialnej scholi, pod opieką ks. Tomasza udały się na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie, Nowin Horynieckich oraz sanktuarium św. Stanisława w Górecku Kościelnym.
W trasę ruszyliśmy o godzinie 8.00 z parkingu przy kościele. W drodze do Lubaczowa odwiedziliśmy rezerwat przyrody „Czartowe Pole”, gdzie znajdują się ruiny starej papierni.
Około godziny 10.00 dotarliśmy do  sanktuarium, gdzie uczestniczyliśmy w Eucharystii, na której ks. Tomasz przypomniał nam, jak wielką łaską jest to, że możemy Matkę Bożą nazywać naszą Matką, Matka, która zawsze jest dla nas łaskawa. Po Mszy św. wysłuchaliśmy historii tego cudownego miejsca, którą przybliżył nam wikariusz sanktuarium ks. Wiesław Górniak. Po czym udaliśmy się do Nowin Horynieckich, gdzie odwiedziliśmy Kaplicę Matki Bożej, która objawiła się trójce pastuszków. W środku kaplicy bije cudowne źródło, a wodzie przypisuje się działanie uzdrawiające, zwłaszcza w chorobach oczu.
Następnie udaliśmy się do Górecka Kościelnego, gdzie gorąco przywitał nas kustosz sanktuarium św. Stanisława ks. Tadeusz Sochan. Po pogadance, jaką wygłosił, ks. proboszcz przyszedł czas na wspólna zabawę, było ognisko, jak też mecz piłki nożnej.
W drodze powrotnej wszyscy utrudzeni pielgrzymi udaliśmy się na lody, które były bardzo optymistycznym akcentem na zakończenie wspólnej wyprawy.

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych

Powrót

Zegar

Dzisiaj jest

poniedziałek,
09 grudnia 2019

(343. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, II Tydzień Adwentu
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin

Pielgrzymka paraf.

Różaniec za dzieci

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
6412

Statystyki

stat4u

Prognoza Pogody