Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

 

 NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

 20.06. 2019 r.

 

1 .Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy; kończy się czas przyjmowania komunii św. wielkanocnej. 

2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dziś na Mszy Św. o godz.11.00. (Należy przynieś wypełnione formulaże)

3. Spowiedź dzieci przed komunią rocznicową w środę o godz.17.30. Ostania próba w środę po Mszy Św. rodziców dzieci, które świętują komunie rocznicowa prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w środę o godz.18.30.

4. Próba sypania kwiatów przed procesja Bożego Ciała w środę o godz.19.00.

5. Poświęcenie pól w Jacni w środę rozpoczęcie o godz.17.00.

6. Spotkanie ministrantów ramach procesji Bożego Ciała – czwartek 9.00.

7. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W kle parafialnym Msze Św. o 9.00 I o 18.00. Msze Św. w kaplicach – Jacni i Potoczku o godz.7.30 (na Msze o 7.30 Do kaplic zapraszamy szczególnie tych, którzy nie maja jak dojechać do Kła parafialnego) – W kościele parafialnym uroczysta Msza  Św. z procesją o godz.9.00. Będzie to tez uroczystość komunii rocznicowej.  Do obsługi Procesji Bożego Ciała zapraszam OSP Potoczek.  Procesja pójdzie ulicami Osiedla Podzamek – I ołtarz będzie p. ul. Wiśniowej proszę o przygotowanie mieszkańców ul. Sanatoryjnej i Wiśniowej; II Ołtarz p. ulicy Jaśminowej przygotowują mieszkańcy ulic Kwiatowa, Różana, Kalinowa, Jaśminowa; III Ołtarz przygotowują mieszkańcy ul. Liliowej i Fiołkowej; IV Ołtarz przygotowuje DPS. Proszę tez Radnych z osiedla o koordynacje prac przy przygotowaniu ołtarzy.

8. Jesteśmy zaproszenia na uroczystości upamiętniające bitwę pod Osuchami :

9. Dziękujemy za dzisiejsze comiesięczne ofiary złożone na inwestycje w parafii. Chcemy je przeznaczyć na wymianę okien  koscioła w  Jacni.

10. Zachęcamy do sięgania po tygodnik „Niedziela”. 

 

 

Zesłanie Ducha Świętego

09.06.2019 r.

 

 

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Św.- Odpust parafialny.  Sumą odpustową o godz. 12.00 kończymy Misje, wypowiadamy dziękczynienie za otrzymane łaski i omadlamy intencje wszystkich parafian. Dziś nie ma Mszy o godz.11.00.  

2. Jutro święto M.B Matki Kościoła. Msze Św. w kościele parafialnym o godz. 8.00 i 18.00. W Jacni i w Potoczku Msza o godz. 9.30. 

3. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma swoje spotkanie jutro po Mszy o godz.18.00.

4. Spotkania dla dzieci przed komunią rocznicową będzie we wtorek i piątek o godz.16.30. 

5. W środę przypada 20 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu. W tym dniu wspominamy bł. Ks. Zygmunta Pisarskiego i Stanisława Starowiejskiego; męczenników II wojny światowej związanych z nasza diecezją.

6. W czwartek główne uroczystości ku czci Św. Antoniego w Radecznicy – 100 lecie powrotu Ojców Bernardynów to tego sanktuarium. Sumie będzie przewodniczył ks.Abp Józef Michalik. Organizujemy wspólny wyjazd na uroczystości. Bus wyruszy o godz.9.00.Można wsiadać i wysiadać na przystankach w Adamowie ( przy U. G.), Jacni (razem na jednym przystanku), przy kościele parafialnym i w Hutkach; powrót po sumie. Koszt 25 zł. Zapisy i wpłaty do jutra. 

7. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

8. Poświęcenia pól: w Adamowie w sobotę o godz.17.00; w Grabniku w niedziele (16 czerwca) godz.16.00.

9. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej kończy okres Komunii św. wielkanocnej. Odpust w Bondyrzu. 

10. Zapraszamy do lektury tygodnika Niedziela.

11. Zmarł + Abp Senior Bolesław Pylak  ur,20.08.1921r. Łopoiennik Górny, od 1975 Biskup Lubelski , 1992 Abp. - uroczystości pogrzebowe w Archikatedrze Lubelskiej : 11 czerwca 18.00 Nieszpory ; 19.00 Msza Św; Msza pogrzebowa we wtorek 12 czerwca o godz.11.OO 

 

 

Wniebowstąpienie 2019 r.

 

 

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy Św. o godz.11.00 procesja eucharystyczna pierwszej niedzieli mca (OSP Jacnia)

2. Rozpoczęliśmy czerwiec. Nabożeństwo czerwcowe na zakończenie adoracji przed Mszą Św. Trwamy też w nowennie do Ducha Św. – modlimy się o owocne przeżycie Misji.

3. Zbiórka ministrantów w tym tygodniu będzie w czwartek po Mszy wieczorowej. Obecność obowiązkowa. Prosimy by ministranci do czwartku zadeklarowali udział w rekolekcjach wakacyjnych ministrantów. O szczegółach informujemy bezpośrednio rodziców.

4. Z racji na pierwszy piątek mca. chorych w domach odwiedzimy od godz.14.30.

5. W piątek rozpoczynamy Renowacje Misji Parafialnych. Misje poprowadzi Ks. Marcin Gontarz. Program Misji jest następujący: piątek i sobota: w Jacni godz.16.00; w Potoczku godz.17.00; w kościele parafialnym godz.19.30. Spowiedź będzie w piątek i w sobotę przed Msza Św. W niedziele w Jacni i Potoczku o godz.9.30. Uwaga – w za tydzień z racji na odpust, jak co roku, będzie inny porządek Mszy w kościele parafialnym; tak wiec Msze Św. w najblizsza niedzielę będą o godz.8.00, suma odpustowa o godz.12.00 i wieczorem o 18.00. (nie ma Mszy o godz.11.00) . Procesja odpustową przygotowuje OSP Hutki.

6. Misje rozpocznie Jerycho różańcowe. Nad organizacja czuwań poszczególnych miejscowości prosimy by czuwali Radni. Program jest następujący:

7. W najbliższych dniach wszystkie domy naszej parafii odpowiedzi młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania, przyniosą nam zaproszenie na Jerycho i Misje, jak tez szczegółowy program. Przyjmijmy ich życzliwie.

8. Zapraszamy wszystkie dzieci dzieci do sypania kwiatów na procesji odpustowej. Próba będzie po czuwaniu dzieci, w sobotę godz.13.45. Obowiązkowo zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe. Będzie to zarazem pierwsze spotkanie przed komunia rocznicowa, a kolejne w niedziele odpustową po procesji.

9. Spotkanie przed bierzmowaniem w poniedziałek 10 czerwca o godz.19.00. W ramach przygotowania do bierzmowania młodzież będzie miała obowiązkowy wyjazd formacyjny. Wyjazd będzie 16 czerwca, szczegóły na spotkaniu.

10. Sprzątanie kościoła parafialnego przed misjami wyjątkowo będzie w czwartek o godz.19.00. Radnych z Podzamku prosimy o rozmieszczenie masztów z ozdobnymi flagami.

 11. Zachęcamy do lektury „Niedzieli”. Jest tez dostępna publikacja „Wszystko o Różańcu”, jej treść pomoże nam modlić się w czasie czuwań jak tez jest podstawową lekturą dla członków KZR – cena hurtowa 5zł.

 

Zegar

Dzisiaj jest

niedziela,
16 czerwca 2019

(167. dzień roku)

Święta

Niedziela, X Tydzień zwykły
Rok C, I
Uroczystość Najświętszej Trójcy

Pielgrzymka paraf.

Różaniec za dzieci

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
93043

Statystyki

stat4u

Prognoza Pogody