Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

 

V Niedziela Wielkiego Postu

18.03.2018 r.

 

 

Przeżywamy V niedzielę Wielkiego Postu ( Czarna Niedziela). Dziś zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży, aby w Wielki Piątek uroczyście wyakcentować święty znak naszego zbawienie. Gorzkie Żale o godz.17.30.

1. Dziś po Mszy Św. o godz.11.00 spotkanie przedstawicieli jednostek OSP. 

2. W tym tygodniu, w piątek; odprawimy uroczystą drogę krzyżową niosąc Krzyż Chrystusa pośród naszych domostw na osiedlu Podzamek. O godz. 16.30. będzie Msza Św. a następnie ok. 17.00 niosąc na ramionach duży krzyż wyjdziemy rozważać stacje drogi krzyżowej.   

3. W Potoczku droga krzyżowa (dla tych, co nie mogą dojechać na uroczystą parafialną drogę krzyżową) rozpocznie się w piątek o godz.15.00 - tak jak dotychczas.

4. Zbiórka ministrantów w kościele parafialnym w piątek po drodze krzyżowej – przygotowujemy liturgie Triduum Paschalnego – Uwaga ! Nieusprawiedliwiona nieobecność na zbiórce wyklucza służenie bez przygotowania w tych uroczystościach. Przypominamy ministrantom – piątek po drodze krzyżowej.

5. W najbliższy piątek będziemy mogli włączyć się w inicjatywę EDK. Najbliższa EDK wyruszy z Kosobud po Mszy o godz.18.00. Rejestracja przez stronę internetowa EDK.

6. Za tydzień Niedziela Palmowa – Na każdej Mszy Św. będziemy świecić palmy – Uroczyste poświęcenie palm i procesja z palmami będzie na Mszy Św. o godz.11.00. Jest to Światowy Dzień Młodzieży – na procesje szczególnie zapraszamy młodzież .Po Mszy spotkanie dla dzieci przed pierwsza komunia . Wszystkich, którzy czuja się młodo zapraszamy na diecezjalne obchody do Konkatedry w Lubaczowie , gdzie będzie uroczyste zakończenie jubileuszu 25 lecia diecezji.

7. Prace dekoracyjne przy Grobie Bożym planujemy również na Wielki Poniedziałek od godz.9.00.

8.Tygodnik "Niedziela" przybliża nam ważne bieżące wydarzenia i pomaga dobrze przeżyć Wielki Post. Zachęcamy do lektury.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

IV Niedziela Wielkiego Postu

11.03.2018 r.

 

 

1. Kończymy czas rekolekcji, który przygotowuje nas na świętowanie Zmartwychwstania Chrystusa. Dziękujemy ks. rekolekcjoniście za jego posługę, jak też wszystkim, którzy zatroszczyli się o pomoc w zorganizowaniu zaplecza koniecznego, aby przeprowadzić rekolekcje i księży spowiedników pokrzepić posiłkiem.  Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo Gorzkie Żale o godz. 17.30.

2. We wtorek 13 marca - 5 rocznica wyboru Ojca Św. Franciszka na Stolicę Piotrową.

3. Zapraszamy na drogę krzyżową; w środę 0 15.00 w Jacni; w piątek o 15.00 w Potoczku. W kościele parafialnym w piątek o 16.15 i o 17.30. Piątkową Msze Św. ofiarujemy, jako zbiorowa do Bożego Miłosierdzia – intencje możemy przynieść na drogę krzyżową.

4. Zbiórka ministrantów w piątek o godz.18.00 w kościele parafialnym – przygotowujemy liturgie Triduum Sacrum – obecność obowiązkowa. Zapraszamy już o 17.30 na Drogę Krzyżową.

5. Za dwa tygodnie w piątek 23 marca, jak co roku na osiedlu Podzamek będzie uroczysta Droga Krzyżowa.

6. Spotkanie przedstawicieli jednostek OSP w sprawie wart przy Grobie Bożym już w przyszłą niedzielę po Mszy o godz.11.00.

7. Chorych w domach odwiedzimy bezpośrednio przed świętami w Wielkim Tygodniu. Zgłoszenia od przyszłej niedzieli.

8. Za tydzień V niedziela Wielkiego Postu – tzw. Czarna – zostaną zasłonięte krzyże. 

9. Za tydzień III Niedziela Miesiaca  - Taca na inwestycje.

10. Składamy Bóg Zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego, zachęcamy do składania jałmużny wielkopostnej. 

11. Za tydzień ofiarą do puszki możemy wesprzeć KRZ.

12. Zachęcamy do sięgania po tygodnik "Niedziela". 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

III Niedziela Wielkiego Postu

04.03.2018 r.

 

 

1. Trwa Wielki Post. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Czy mam w sercu taką potrzebę…? Dziś o 17.30 Gorzkie żale…

2. Coroczną okazją do jałmużny wielkopostnej są paschliki Caritas – zachęcamy by mieć w tym swój udział; będą dostępne w rekolekcje.

3. W piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. Adam Dworzycki  . Program tak jak w poprzednich latach, jest dostępny w gablocie i na stronie internetowej parafii.

4. W sobotę rozpoczynamy nowenne przed uroczystością Św. Józefa. Będziemy ja odprawiać na zakończenie adoracji przed Mszą Św.

5. Bóg zapłac za ofiary na kwiaty do grobu Bozego.

6. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

II Niedziela Wielkiego Postu

25.02.2018 r.

 

 

1. Dziś na Mszy Św o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przed pierwsza komunia św.

2. Trwa Wielki Post zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych; drodze krzyżowej i gorzkich żalach.

3. Droga Krzyżowa w Jacni w środy o godz. 15.00, natomiast w Potoczku w piątki o godz. 15.00.

4.  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w K-le Parafialnym dla dorosłych w piątki o 16.15; dla młodzieży i osób pracujących w piątki godz. 17.30. Na godz.17.30 szczególnie zapraszamy ministrantów, schole i młodzież. 

5.  Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w k-le parafialnym w niedziele o godz. 17.30.

6. Przed nami pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania. Chorych w domach odwiedzimy w piątek od godz. 14.00. Spowiedź w Jacni i Potoczku od.godz.15.00 – 15.30 Msza Św. W kościele parafialnym spowiedź od 16.30 – Msza Św. 17.00.

7. W piątki sprawujemy Msze Św. zbiorowa do Bożego Miłosierdzia za wstawiennictwem Św. S. Faustyny z adoracja jej relikwii. Intencje przynosimy zapisane na kartkach.

8. Dzisiejsza - II niedziela Wielkiego Postu w Kościele w Polsce jest przeżywana, jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy ją pod hasłem „Uczniowie-misjonarze mocą Ducha Świętego”. Ofiary zbierane tego dnia do puszek są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes”.

9. Zachęcamy do sięgania po tygodnik „Niedziela”. 

 

 

Zegar

Dzisiaj jest

czwartek,
22 marca 2018

(81. dzień roku)

Święta

Czwartek, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni

Pielgrzymka paraf.

Różaniec za dzieci

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
75544

Statystyki

stat4u

Prognoza Pogody