Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

 

XXIX Niedziela Zwykła

20.10.2019 r.

 

1. W najbliższym tygodniu patronuje nam; we wtorek Św. Jan Paweł II .

2. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Św. Planujmy porządkowanie grobów naszych bliskich. Pamiętajmy by śmiecie wynosić i składować zgodnie ustalonym porządkiem.

3. Będą wyłożone kartki wypominkowe. Wzorem ubiegłego roku zapraszamy poszczególne miejscowości by we wspólnocie sąsiedzkiej odmówić różaniec za zmarłych, których imiona przynieśmy zapisane w wypominkach oraz na Msze Św. w ich intencji. Plan jest zamieszczony w gablocie i na stronie internetowej – za tydzień go przypomnimy. 

4. Spotkanie młodzieży i ministrantów w Hutkach w piątek o godz.19.00.

5. W sobotę spotkanie maturzystów naszej diecezji na Jasnej Górze – przypominamy maturzystom o wcześniejszej spowiedzi.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętają o comiesięcznej ofierze na inwestycje parafialne. Ofiary składane za tydzień przeznaczamy na potrzeby misyjne.

7. Za tydzień na Mszy Św. o godz.11.00 spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią.

8. Planujemy dwudniową pielgrzymkę autokarową z noclegiem w Częstochowie – tak by było dużo prywatnego czasu na osobista modlitwę, uczestnictwo w apelu Jasnogórskim. Wyjazd 11 listopada (poniedziałek); powrót we wtorek 12 listopada ok. godz 22.00. Na trasie zechcemy nawiedzić opactwo Cystersów w Wąchocku , opactwo Benedyktynów w Tyńcu i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zapisy do 1 listopada.

9. Zachęcamy do sięgania po tygodnik "Niedziela" , jak tez są kalendarze. Zapraszamy na stronę internetową , gdzie mamy piękne wspomnienia o procesji różańcowej.

 

 

XXVIII Niedziela Zwykła

13. 10. 2019 r.

 

1. Dzis świętujemy XIX Dzień Papieski. W naszej parafii od kilku lat czcimy go procesją różańcowa. Dziś gromadzimy się w uroczym a nieznanym zakątku  jakim jest Kolonia Adamów. O godz. 14.30 z placu przy kosciele wyruszy bus który pojedzie przez Hutki, Jacnie, , Kol. Potoczek, Potoczek i Adamów. Wszystkich , którzy jadą swoimi pojazdami zapraszamy na parking przy remizie w Adamowie na godz.14.45 – dalej podjedziemy busem tak by w procesji z modlitwą wrócić na herbatę do remizy w Adamowie. Zapowiada się piękna słoneczna pogoda trudno o lepszy plan na spacer w jesienna niedzielę. Różaniec w Adamowie rozpoczynamy o godz.15.00 – w kosciele parafialnym  dzis różańca nie będzie. 

2. W poniedziałek Dzień Edukacji Narodowej – na różaniec zapraszamy wszystkich pedagogów.

3. Święci patronowie najbliższego tygodnia to: we wtorek Św. Teresa od Jezusa, w środę Św. Jadwiga Ślaska w czwartek św. Ignacy Antiocheński a w piątek  św. Łukasza Ewangelisty – patronalne święto służby zdrowia. 

4. Ministranci, jak co tydzień mają spotkanie w piątek  o godz.19.00 w remizie w Hutkach. 

5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Św. Pamiętajmy o trosce o groby naszych bliskich zmarłych a jednocześnie o tym, że na trosce o groby nie możemy poprzestać. Wiemy, że wieńce, kwiaty i znicze, choć należą do naszej kultury zmarłym nijak pomóc już nie mogą – a wręcz dla ich zbawienia nie maja żadnego znaczenia. Pewnie już robimy plany, aby każdemu zapalić znicz, zanieść kwiaty. A Oni czekają na dar Eucharystii. Gdy powoli kończy się rok, a szczególnie w tych dniach trzeba się zapytać czy moim bliskim zmarłym ofiarowałem Msze Św..?

6. Wychodząc z koscioła możemy wesprzeć dzieło fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”.Ofiary składane w przyszłą niedziele przeznaczamy jako miesięczną cegiełkę  na inwestycje w parafii.

7. Za dwa tygodnie spotkanie przed pierwszą komunią sw.  

8. Zapraszamy do lektury tygodnika "Niedziela", są też kalendarze.

 

Zegar

Dzisiaj jest

wtorek,
22 października 2019

(295. dzień roku)

Święta

Wtorek, XXIX Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Pielgrzymka paraf.

Różaniec za dzieci

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
97461

Statystyki

stat4u

Prognoza Pogody