Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

 

XIX Niedziela Zwykła

09.08.2020 r.

 

1. Przeżywamy miesiąc sierpień, czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także miesiąc trzeźwości narodu polskiego. W kościele parafialnym jest wyłożona księga trzeźwości gdzie możemy wpisać dar abstynencji na miesiąc sierpień lub dłużej w intencji osoby zniewolonej nałogiem lub w innej intencji. 

Sierpień to dla jednych miesiąc odpoczynku dla innych ciężkiej pracy i zbiorów plonu ziemi. Módlmy się, więc o błogosławieństwo, dobrą pogodę i bezpieczeństwo na ten czas. 

2. W tym tygodniu Piesza Pielgrzymka Zamojsko -Lubaczowska dotrze do tronu Pani Jasnogórskiej w Częstochowie. Jak co roku młodzież jest zaproszona na ewangelizacyjne spotkanie „Exodus” – tym razem w Górecku Kościelnym.

Czas epidemii wymaga zachowania szczególnych warunków tego spotkania. Program i szczegóły organizacyjne sa dostępne na stronie naszej diecezji.

3. W piątek wspominamy św. Maksymiliana Kolbe. Tego dnia jak w każdy piątek zapraszamy na Msze Św. Zbiorową do Bożego Miłosierdzia z adoracja relikwii św. s. Faustyny. 

Natomiast w sobotę będziemy przeżywać największe święto maryjne Wniebowzięcie NMP – w tradycji ludowej nazywane Matki Bożej Zielnej – z tej racji tego dnia będziemy święcić zioła i kwiaty. Msze Św. godz.8.00; 11.00; 19.30 – Jacnia i Potoczek 9.30. Odpust w Krasnobrodzkim Sanktuarium. Będzie to także wymowna 100tna rocznica bitwy warszawskiej – Cudu nad Wisłą.

4. Za tydzień także odpust ku czci św. Rocha.

5. Zachęcamy do sięgania po tygodnik "Niedziela".

 

 

XVIII Niedziela Zwykła

02.08.2020 r.

 

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca; po Mszy Św. o godz.11.00 procesja eucharystyczna - o przygotowanie prosimy OSP z Potoczka.

2. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich, którzy odpoczywają wśród piękna Roztocza i modlą się z nami. Przypominam niedzielny porządek Mszy Św. w wakacje; godz.8.00; 11.00; 19.30. W Jacni i Potoczku godz.9.30. Codzienna Msza Św. jest sprawowana o godz.18.00. Od 17.30 codziennie jest wystawiony Najświętszy Sakrament – okazja do prywatnej adoracji w ciszy i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

3. We wtorek św. Jana  M  Vianneya – patrona proboszczów.

4. We czwartek  święto Przemienienia Pańskiego – odpust w Suchowoli – w naszej par. na Mszy Św. o godz.18.00; poświęcenie kopru.

5. W piątki o godz. 18.00 Msza Św. zbiorowa do Bożego Miłosierdzia przez wstawiennictwo św. S. Faustyny. Msze Św. poprzedza Koronka a na zakończenie jest możliwość adoracji relikwii Św. S. Faustyny. Można włączyć swoje intencje zapisując je na kartkach. 

6. W sobotę wspominamy św.Dominika.

7. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. 

Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy. Zachęcamy by swoje postanowienia abstynencji wpisywać do wyłożonej księgi trzeźwości.

8. Módlmy się za pielgrzymów zdążających na Jasną Górę za przebywających na wakacjach i urlopach, oraz za rolników, o dobrą pogodę na czas zbiorów. 

9. Zachęcamy do lektury tygodnika "Niedziela".

 

 

Zegar

Dzisiaj jest

środa,
12 sierpnia 2020

(225. dzień roku)

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

RÓŻANIEC RODZICÓW ZA DZIECI

 

 


Licznik

Liczba wyświetleń strony:
112220

Statystyki

stat4u

Prognoza Pogody