Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

,, Wiara jest decyzją na to żeby być z Panem, żeby z Nim żyć. To ,,bycie z Nim” wprowadza do zrozumienia powodów dla których się wierzy” (Benedykt XVI)

 

Młodzież naszej parafii w dniach 17-19 lutego 2013r. udała się na Oazę Modlitwy, która odbyła się w domu rekolekcyjnym w Korchowie niedaleko Biłgoraja. Ponad cztardziesto osobowa grupa młodych ludzi przebywała tam pod opieką trzech kapłanów: ks. Tomasza Leńczuka, ks. Grzegorza Szlązaka i ks. Piotra Grzechnika oraz trzech animatorek Sylwii, Oli oraz Agaty.

Osiemnasto osobowa grupa z naszej parafii przebywała tam, po to by nauczyć się życia we wspólnocie przez wspólną zabawę, a przede wszystkim przez wspólną modlitwę. Codziennie po modlitwach porannych oraz śniadaniu, mieliśmy spotkania w grupach, na których mogliśmy głębiej poznawać tajemnicę Słowa Bożego w naszym życiu. Na tzw. Namiocie Spotkania wspólnie rozważaliśmy fragmenty Pisma Świętego, który wprowadzał nas w sens liturgii słowa, która była podczas Eucharystii. Kluczowym elementem naszego dnia była Msza święta. Po niej spożywaliśmy posiłek a następnie była chwila czasu wolnego.

W poniedziałek przed kolacją mieliśmy spotkanie z dokumentem, na którym ks. Grzegorz opowiadał nam o pielgrzymce, którą odbył do Ziemi Świętej. Zobaczyliśmy mnóstwo wspaniałych zdjęć oraz dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Po wspólnej kolacji odbywały się różne nabożeństwa takie jak: w niedzielę- Gorzkie Żale, a w poniedziałek- Droga Krzyżowa prowadzona przez ks. Tomasza. Nie mogło również zabraknąć odśpiewania Apelu Jasnogórskiego, po którym nastawał czas świętej ciszy, czyli czas prywatnego spotkania z Panem Jezusem. Były to chwile wyciszenia oraz wewnętrznych przeżyć. W ostatni dzień rekolekcji, czyli we wtorek po Mszy św. i obiedzie, wspólnymi siłami posprzątaliśmy ośrodek i ruszyliśmy do swoich domów przepełnieni radością oraz wdzięcznością Bogu za ten wspaniały czas. Podczas rekolekcji Pan Bóg może dać bardzo wiele osobom, które otworzą swoje serce, może pokonać grzech i odmieni życie. Obecnie trwa Rok Wiary, może jest to okazja by zgłębić treść tego, w co wierzymy.

Joanna Łosiewicz i Agata Kwika

Retransmisje Mszy Świętych i Nabożeństw i innych wydarzeń kościelnych.

 
 
Retransmisja aktualnych Mszy Świętych.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 09.08.2020 r.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 06.12.2014 - 09.08.2020
 zobacz  >>>>>>>>>>>>

Prezentacje multimedialne od VI.2023 r.
 zobacz >>>>>>>>>>>>

Zegar

Dzisiaj jest

sobota,
20 lipca 2024

(202. dzień roku)

Święta

Sobota, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wsp. bł. Czesława, prezb.

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Statystyki

stat4u

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
11187

Prognoza Pogody