Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

Dnia 23 czerwca 2012r. trzynasto osobowa grupa młodzieży naszej parafii pod opieką ks. Tomasza udała się na rajd rowerowy do Górecka Kościelnego.

    O godzinie 9.00 modlitwą rozpoczęliśmy naszą wyprawę, po czym ruszyliśmy w trasę. Pogoda dopisywała. Około godziny 10.30 dotarliśmy na miejsce, w którym czekał na nas kustosz sanktuarium ks. Tadeusz Sochan. Po wspólnej modlitwie ks. Proboszcz przybliżył nam historię  XVIII wiecznego, modrzewiowego kościoła oraz pięknej okolicy Górecka. Następnie rozpaliliśmy ognisko, po czym udaliśmy się na spacer. Obejrzeliśmy aleję dębów, drewniane stacje drogi krzyżowej i okoliczne kapliczki. Ks. Tadeusz mówił, że Roztocze to wyjątkowe dzieło Stwórcy a także niepowtarzalne miejsce na polskiej ziemi, którego sercem jest Górecko Kościelne. To jakby świątynia Boga, gdzie stare dęby opowiadają dzieje tej ziemi. Żywe źródła przypominają o nadziei, a śpiew ptaków to wielka symfonia radości. Miał rację ponieważ wsłuchując się w mowę lasu rzeczywiście można usłyszeć głos Pana Boga.

   Około godziny 13.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Uczestnicy rajdu doświadczyli wielu przygód związanych z pokonywaniem trasy, ale również mogli podziwiać piękne krajobrazy otaczającego nas roztocza. W drodze powrotnej siły słabły, jednak dobre humory uczestników nadal dopisywały.

Powrót

Retransmisje Mszy Świętych i Nabożeństw i innych wydarzeń kościelnych.

 
 
Retransmisja aktualnych Mszy Świętych.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 09.08.2020 r.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 06.12.2014 - 09.08.2020
 zobacz  >>>>>>>>>>>>

Prezentacje multimedialne od VI.2023 r.
 zobacz >>>>>>>>>>>>

Zegar

Dzisiaj jest

wtorek,
25 czerwca 2024

(177. dzień roku)

Święta

Wtorek, XII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Statystyki

stat4u

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
12091

Prognoza Pogody