Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

W niedzielę, 12 czerwca, Kościół powszechny obchodził uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która dla naszej parafii była uroczystością odpustową ze względu na nazwę, jaką nosi kościół w Podzamku. Zielone Świątki (nazwa popularna święta) obchodzimy pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, który obiecał: „Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie” (J 15, 26). Jest to jedno z najstarszych świąt Kościoła, obchodzone już w czasach apostolskich.
W naszej parafii na Mszy św. o godzinie 8:00 zostały poświęcone dwa ornaty, które są darem dla parafii, natomiast uroczysta Msza św. odpustowa odbyła się o godzinie 11:00. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. prof. Krzysztof Guzowski – pochodzący z parafii pw. NNMP, a obecnie pracujący w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie. Po Mszy św. została odmówiona Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także odbyła się procesja wokół kościoła. Na zakończenie kapłan udzielił wszystkim zgromadzonym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
Jak zawsze oprawę Mszy św. przygotowała schola, liturgiczna służba ołtarza oraz
młodzież pod przewodnictwem ks. Michała, abyśmy pełniej głębiej mogli uczestniczyć w owocnym przeżywaniu uroczystości odpustowej ku czci Ducha Świętego.
Łucja Oś


Powrót

Powrót

Retransmisje Mszy Świętych i Nabożeństw i innych wydarzeń kościelnych.

 
 
Retransmisja aktualnych Mszy Świętych.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 09.08.2020 r.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 06.12.2014 - 09.08.2020
 zobacz  >>>>>>>>>>>>

Prezentacje multimedialne od VI.2023 r.
 zobacz >>>>>>>>>>>>

Zegar

Dzisiaj jest

czwartek,
20 czerwca 2024

(172. dzień roku)

Święta

Czwartek, XI Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Statystyki

stat4u

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
15118

Prognoza Pogody