Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

W poniedziałek 30 maja 2011r. udaliśmy się na pielgrzymkę dzieci i młodzieży naszej parafii do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, na Babią Górę, do obozu koncentracyjnego Auschwitz- Birkenau oraz Łagiewnik.
W godzinach przed południowych dotarliśmy do Krakowa gdzie zwiedziliśmy Wawel – groby królów, Dzwon Zygmunta oraz muzeum.
Przed godziną 18.00 dotarliśmy do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Nad tym wspaniałym miejscem w sposób szczególny czuwają zakon Ojców Franciszkanów. W sanktuarium u stóp wzgórz kalwaryjskich przywitał nas jeden z braci zakonnych, który przybliżył nam historię tego szczególnego miejsca. Po czym uczestniczyliśmy w Eucharystii. Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej to piękne miejsce otoczone piękną przyrodą, przez którą w sposób szczególny Bóg przemawia do ludzkich serc. O godzinie 21.00 u stóp cudownego obrazu uczestniczyliśmy w apelu prowadzonym przez jednego z braci Franciszkanów.
Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od Eucharystii w sanktuarium przy obrazie Matki Bożej. Po czym udaliśmy się na Babią górę. Cała ta wyprawa zajęła nam około 7 godzin. Babia góra to urocze i piękne miejsce otoczone pięknymi lasami i innymi pasmami górskimi. Około godziny 19.00 wróciliśmy do Kalwarii gdzie odbyło się spotkanie w grupach po czym tak jak poprzedniego dnia apel przy obrazie Matki Bożej.
Ostatniego dnia naszej wycieczki zwiedziliśmy obóz koncentracyjny
Auschwitz- Birkenau. Po czym udaliśmy się do Łagiewnik. Byliśmy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia gdzie znajduje się trumna z ciałem św. siostry Faustyny. Zwiedziliśmy również celę, w której żyła św. siostra Faustyna po czym udaliśmy się do kaplicy w podziemiach sanktuarium by tam słowami koronki prosić o „miłosierdzie dla nas i całego świata”.
Sanktuarium w Łagiewnikach to niestety ostatni punkt naszej wyprawy. Około godziny 23.30 wróciliśmy pod kościół pw. Zesłania Ducha św. w Krasnobrodzie po czym w pośpiechu udaliśmy się do naszych domów by tam dzielić z naszymi bliskimi radość z tak owocnie przeżytej pielgrzymki.   

Pielgrzymka dzieci i młodzieży 2011

Powrót

Retransmisje Mszy Świętych i Nabożeństw i innych wydarzeń kościelnych.

 
 
Retransmisja aktualnych Mszy Świętych.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 09.08.2020 r.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 06.12.2014 - 09.08.2020
 zobacz  >>>>>>>>>>>>

Prezentacje multimedialne od VI.2023 r.
 zobacz >>>>>>>>>>>>

Zegar

Dzisiaj jest

niedziela,
03 grudnia 2023

(337. dzień roku)

Święta

Niedziela, I Tydzień Adwentu
Rok B, II
Pierwsza Niedziela Adwentu

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Statystyki

stat4u

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
12713

Prognoza Pogody