Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

W piątek 13 maja 2011r., w 30 rocznicę zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II, udaliśmy się na pielgrzymkę parafian do Kalwarii Pacławskiej.
O godzinie 7.00 w kościele pw Zesłania Ducha Św. miała miejsce zbiórka wszystkich uczestniczących w pielgrzymce, której głównym celem było Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej, znane także jako Sanktuarium Matki Bożej Słuchającej.
W godzinach przedpołudniowych zatrzymaliśmy się w pięknej miejscowości Bolestraszyce gdzie zwiedzaliśmy Arboretum(mianem tym określa się wyodrębniony obszar, na którym uprawiane są drzewa, krzewy i krzewinki dla celów naukowych i hodowlanych. Nazwa ta wywodzi się od łacińskiego słowa arbor- drzewo.) Pogoda dopisywała, choć chwilami padał deszcz. Jednak my nie zważając na warunki klimatyczne bawiliśmy się świetnie podziwiając piękny teren ogrodu botanicznego i otaczającej nas przyrody.    
Przed godziną 13.00 dotarliśmy do głównego celu naszej pielgrzymki- Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej. Nad tym wspaniałym miejscem sprawuje piecze Zakon Ojców Franciszkanów. W Sanktuarium, u stóp Pani Kalwaryjskie przywitał nas jeden z ojców przebywających w tym szczególnym miejscu przez co w kilku zdaniach przybliżył nam historię tego sanktuarium. Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej to piękne, lecz niepozorne miejsce osadzone na szczycie wzgórza. Otoczone piękną przyrodą, przez którą Bóg także przemawia do ludzkich serc. W swoich kapliczkach przybliża wiernym tajemnice wiary zaczerpnięte z życia Chrystusa Pana i Najświętszej Maryi Panny. Ze względu na szczególny kult Męki Pańskiej nazywane Jerozolimą Wschodu, a ze względu na obecność cudownego obrazu Matki Bożej i umiłowanie Maryi przez wiernych, zwane jest także Jasną Górą Podkarpacia. O godzinie 13.00 uczestniczyliśmy we mszy świętej, którą przed cudownym obrazem Pani Kalwaryjskiej odprawił proboszcz naszej parafii ks. Roman Sawic. W tym cudami słynącym miejscu, u stóp Matki Kalwaryjskiej wszyscy pozostawili swoje modlitwy, prośby i błagania. W godzinie Bożego Miłosierdzia odmówiliśmy spacerując po dróżkach kalwaryjskich koronkę do Miłosierdzie Bożego, rozważając przy tym w duchu stację Męki Pańskiej.
Następnie w drodze powrotnej zwiedziliśmy piękne, polskie miasto- Przemyśl. Najważniejszym obiektem sakralnym w tymże miejscu jest Archikatedra Przemyska pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.  Z Archikatedry poszliśmy do Katedry greko katolickiej, a następnie zwiedziliśmy Zamek Kazimierzowski. Po czym w drodze powrotnej wstąpiliśmy na słynne lody przemyskie, które wzbudziły duże zainteresowanie, zwłaszcza wśród najmłodszych.
Po dniu pełnym duchowych przeżyć, nieco zmęczeni, lecz z uśmiechem na ustach, wróciliśmy do naszych domów, dziękując Bogu za tak owocnie przeżyty dzień.

Powrót

Retransmisje Mszy Świętych i Nabożeństw i innych wydarzeń kościelnych.

 
 
Retransmisja aktualnych Mszy Świętych.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 09.08.2020 r.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 06.12.2014 - 09.08.2020
 zobacz  >>>>>>>>>>>>

Prezentacje multimedialne od VI.2023 r.
 zobacz >>>>>>>>>>>>

Zegar

Dzisiaj jest

piątek,
14 czerwca 2024

(166. dzień roku)

Święta

Piątek, X Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męcz.

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Statystyki

stat4u

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
16266

Prognoza Pogody