Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

W Wielki Czwartek o godzinie 18.00 rozpoczęliśmy w naszej parafii obchody Triduum Paschalnego. Tego dnia cały Kościół powszechny w szczególny sposób składa Bogu dziękczynienie za ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa, a także modli się za swoich szafarzy.
Nasza wspólnota w głęboki i bardzo uroczysty sposób przeżywała dziś Mszę Wieczerzy Pańskiej z wszystkimi jej bogatymi treściami i znaczeniami. Służba ołtarza, ministranci, młodzież i schola włączyli się czynnie w wiele elementów mszy świętej, abyśmy jeszcze prawdziwiej mogli doświadczyć miłości Boga do człowieka, który oddaje Siebie na krzyżu.
Komentarze prowadziły nas przez poszczególne etapy liturgii: od czytań i Ewangelii, poprzez obrzęd umycia nóg dwunastu mężczyznom, uroczystą komunię świętą, aż do przeniesienia Pana Jezusa do ciemnicy i obnażenia ołtarza.
Niech doświadczenie ogromnej tajemnicy miłości Boga ukrzyżowanego dla człowieka, który daje nam Swe Ciało i Krew do spożycia, trwa w nas i przemienia naszą codzienność, byśmy stawali się lepszymi ludźmi i świadomymi uczestnikami Misterium Męki i Zmartwychwstania Chrystusa.
                                                                                                                    Łucja O.

Msza wieczerzy pańskiej

Powrót

Zegar

Dzisiaj jest

poniedziałek,
16 grudnia 2019

(350. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, III Tydzień Adwentu
Rok A, II
Dzień Powszedni

Pielgrzymka paraf.

Różaniec za dzieci

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
7474

Statystyki

stat4u

Prognoza Pogody