Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

W Wielki Czwartek o godzinie 18.00 rozpoczęliśmy w naszej parafii obchody Triduum Paschalnego. Tego dnia cały Kościół powszechny w szczególny sposób składa Bogu dziękczynienie za ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa, a także modli się za swoich szafarzy.
Nasza wspólnota w głęboki i bardzo uroczysty sposób przeżywała dziś Mszę Wieczerzy Pańskiej z wszystkimi jej bogatymi treściami i znaczeniami. Służba ołtarza, ministranci, młodzież i schola włączyli się czynnie w wiele elementów mszy świętej, abyśmy jeszcze prawdziwiej mogli doświadczyć miłości Boga do człowieka, który oddaje Siebie na krzyżu.
Komentarze prowadziły nas przez poszczególne etapy liturgii: od czytań i Ewangelii, poprzez obrzęd umycia nóg dwunastu mężczyznom, uroczystą komunię świętą, aż do przeniesienia Pana Jezusa do ciemnicy i obnażenia ołtarza.
Niech doświadczenie ogromnej tajemnicy miłości Boga ukrzyżowanego dla człowieka, który daje nam Swe Ciało i Krew do spożycia, trwa w nas i przemienia naszą codzienność, byśmy stawali się lepszymi ludźmi i świadomymi uczestnikami Misterium Męki i Zmartwychwstania Chrystusa.
                                                                                                                    Łucja O.

Powrót

Zegar

Dzisiaj jest

niedziela,
09 sierpnia 2020

(222. dzień roku)

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

RÓŻANIEC RODZICÓW ZA DZIECI

 

 


Licznik

Liczba wyświetleń strony:
7973

Statystyki

stat4u

Prognoza Pogody